- 1 Czym jest dla Ciebie pasja?
- 2 Czym zajmujesz się na swoim stanowisku i czy Twoje hobby ma wpływ na pracę?
- 3 Co uważasz za swój sukces prywatny lub zawodowy?
- 4 Czego chciałbyś w życiu jeszcze spróbować?
- 5 Czego oczekujesz od pracy? Czego od hobby?
- 6 Co poszerza Twoje horyzonty?
- 7 Co rozwinęło w Tobie hobby a co praca?
O tym, że #łączynaspasja, dowiadujemy się coraz częściej. A kto mówi o sukcesach? Te są i to nawet spektakularne! Warto o nich wspominać, bo można dowiedzieć się, że Twój znajomy z działu startował… w olimpiadzie 🙂 Zapraszamy na kolejny wywiad.
Czym jest dla Ciebie pasja?
Pasja jest dla mnie czymś o wzbudza we mnie skrajnie intensywną ciekawość. To coś, co na tyle mocno mnie interesuje, że mogę się na tym bezgranicznie skupić – przez co mogę zajmować się tym bez przerwy odcinając się od wszystkiego, co mnie otacza. Moje pasje to żeglarstwo i kinematografia. Mam jeszcze paru kandydatów na pasje, m.in. rynki finansowe, ale na razie moja doba trwa 24 godziny, lubię spać i nie jestem w stanie się zagłębić w pozostałe tematy w taki sposób, w jaki bym chciał.
Czym zajmujesz się na swoim stanowisku i czy Twoje hobby ma wpływ na pracę?
W ramach programu Career Ahead dostałem się do działu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, gdzie zostałem zaangażowany w pracę jego zespołu Business Intelligence. Tu już zajmuję się analityczną pracą, czyli:
- dostarczaniem informacji zarządczych w postaci analiz, raportów, zestawień oraz prezentacji dotyczących różnych sfer działalności SME;
- przygotowaniem informacji na temat trendów w sprzedaży oraz rekomendacji w oparciu o analizy wyników;
- raportowaniem i rozliczaniem sprzedaży, promocji;
- analizą zachowań klientów w kontekście przyszłej sprzedaży produktów.
Tak szczerze, to nie mam bladego pojęcia czy moje hobby w jakikolwiek sposób wpływa na pracę 🙂 Teoretycznie, mogę powiedzieć, ze pływałem na łódce dwuosobowej, przez co nauczyłem się współpracować w zespole przez dłuższy czas. Ponadto żeglarze to ponoć wytrwali ludzie, wiec może też taki jestem, a to na pewno pomaga mi w pracy. Ponadto podczas zawodów, czy wyjazdów z dziećmi byłem narażony na wiele ekstremalnych sytuacji, co sprawia, że podobne sytuacje w pracy mogę przyjmować ze spokojem. Ale czy tak jest w rzeczywistości, nie wiem.
Co uważasz za swój sukces prywatny lub zawodowy?
Nie lubię się chwalić, ale na pewno moje osobiste sukcesy są związane bezpośrednio z żeglarstwem. Żeglowałem sportowo od 7 roku życia, więc udało mi się nazbierać ponad 150 pucharów z różnych imprez sportowych. Ale z takich głównych sukcesów to: na łódce Optimist (najliczniejsza łódka na świecie, pływają na niej dzieci do lat 15) byłem mistrzem polski do lat 13, v-ce mistrzem Europy w drużynie, a czwarty indywidualnie. Na łódce 470 (tej, w której się startuję na Igrzyskach Olimpijskich) byłem dwa lata z rzędu Mistrzem Polski Juniorów, a w ostatnim (niestety nieudanym) sezonie mojej kariery byłem członkiem Kadry Narodowej –Nadzieje Olimpijskie.
Ostatnio odnoszę sukcesy, jako trener w lokalnym klubie żeglarskim, ale wole je przypisywać swoim zawodnikom, bo to oni biorą udział w zawodach. Na pewno mogę się pochwalić tym, że mój zawodnik wygrał w zeszłym roku Mistrzostwa Polski do lat 11 w najlepszym stylu w historii tej imprezy.
Jeśli chodzi o pracę, to moim małym sukcesem było zlokalizowanie wszystkich informacji dotyczących wszystkich przepływów pieniężnych związanych z terminalami płatniczymi w ramach departamentu SME. To był wstęp do podzielenia tych wszystkich przychodów i kosztów na klienta. Dzięki temu teraz możemy lokalizować najlepsze zachowania klientów na terminalach płatniczych, dostosowywać przyszłe oferty terminali do naszych potrzeb i wiele, wiele innych rzeczy.
Czego chciałbyś w życiu jeszcze spróbować?
W żeglarstwie chciałbym wystartować w Mistrzostwach Polski Związków Banków Polskich i wygrać. Poza tym już wszystkiego próbowałem. Jeśli chodzi o pracę, to chciałbym zajmować się kupowaniem i zarządzaniem instrumentów finansowych, bo wydaje mi się, ze sposób myślenia, a także podejmowania decyzji jest bardzo podobny do tego, co w żeglarstwie sportowym.
Czego oczekujesz od pracy? Czego od hobby?
Od pracy oczekuję tego, by mnie pobudzała, wymagała myślenia, nie była schematyczna i obejmowała szerokie spectrum umiejętności, przez co swobodnie będę mógł się odnaleźć na różnych stanowiskach pracy w różnych organizacjach. Póki jestem młody i niedoświadczony, liczę również na pracę w zespole inteligentnych ludzi, którzy nie mają problemów z dzieleniem się wiedzą. Teraz wszystkie te warunki spełnia praca w Credit Agricole, więc nie jestem smutny, gdy z rana mijam drzwi naszej centrali. Od hobby oczekuję tego, by spełniało mi przyjemność, pobudzało mnie, dawało satysfakcje, pozwalało wchodzić w trans i odcinało mnie od wszystkiego, co mnie otacza.
Co poszerza Twoje horyzonty?
Moje horyzonty może poszerzyć wszystko i są to rzeczy, na które trafiam pod wpływem impulsu, ale najczęściej jest to książka lub film. Z jednej strony czytam „Typy psychologiczne” Junga, z drugiej oglądam „Conana Barbarzyńcę”, a z trzeciej czytam komiksy, wiec nie ma szans na zdefiniowanie czegoś takiego. 🙂
Co rozwinęło w Tobie hobby a co praca?
Żeglarstwo nauczyło mnie dużego dystansu do tego, co mnie otacza, odporności na stres, otwartości na świat i wytrwałości i konsekwencji. Oglądanie filmów wyrobiło we mnie wrażliwość wizualną i pobudziło moja inteligencje emocjonalną. Praca rozwinęła we mnie systematyczność i umiejętność konfrontowania moich pomysłów z rzeczywistością.