Marzysz o dłuższym urlopie, ale nie chcesz tracić zbyt wielu dni wolnych? Odpowiednie połączenie dni świątecznych, weekendów i urlopu pozwoli Ci naładować baterie, nie wykorzystując przy tym zbyt wielu dni z urlopowej puli. Sprawdź, jak w 2025 roku maksymalnie wydłużyć czas na odpoczynek!
Dni ustawowo wolne od pracy w 2025 roku
Lista dni wolnych od pracy w 2025 roku została rozszerzona o jeden dzień, czyli 24 grudnia. Od tego roku nie musimy więc przychodzić w Wigilię do pracy.
1 stycznia – Nowy Rok (środa)
6 stycznia – Trzech Króli (poniedziałek)
20 kwietnia – Wielkanoc (niedziela)
21 kwietnia – Poniedziałek Wielkanocny (poniedziałek)
1 maja – Święto Pracy (czwartek)
3 maja – Święto Konstytucji 3 Maja (sobota)
8 czerwca – Zielone Świątki (niedziela)
19 czerwca – Boże Ciało (czwartek)
15 sierpnia – Święto Wojska Polskiego (piątek)
1 listopada – Wszystkich Świętych (sobota)
11 listopada – Święto Niepodległości (wtorek)
24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia (środa)
25 grudnia – Boże Narodzenie (czwartek)
26 grudnia – drugi dzień Bożego Narodzenia (piątek)
Przy sprytnym planowaniu w tym roku będziemy mogli cieszyć się nawet 16 dniami wolnymi pod rząd przy wykorzystaniu zaledwie 8 dni urlopu. Podpowiadamy, jak to zrobić!
Noworoczny relaks
Potrzebujesz wejść w początek roku ze spokojem? Dzięki temu, że Nowy Rok wypada w środę, wystarczy wziąć 2 dni urlopu (2 i 3 stycznia), aby odpoczywać aż przez 6 dni (1-6 stycznia). A kto sprytnie zaplanował urlop również na koniec grudnia 2024 roku, będzie mógł go płynnie połączyć z noworocznym wypoczynkiem.
Od Wielkanocy aż do majówki
Tegoroczną majówkę możemy zaplanować w dwóch wariantach: od 26 kwietnia do 4 maja, co przy wykorzystaniu 4 dni urlopu da nam 9 dni wolnego. Już ta opcja brzmi świetnie, ale co jeśli dodamy do tego jeszcze kolejnych… 7 dni na odpoczynek? W 2025 roku jest to możliwe. Biorąc urlop od razu po Wielkanocy, czyli 22-25 kwietnia, a także 28-30 kwietnia i 2 maja, mamy szansę aż na 16 dni przerwy od pracy (19 kwietnia – 4 maja). Idealne rozwiązanie dla maksymalistów wypoczynku.
Czerwcowe i sierpniowe wakacje
Przypadające w czwartek, 19 czerwca, Boże Ciało daje nam szansę na zyskanie 9 dni pełnych relaksu. Wystarczy poprosić pracodawcę o 4 dni wolnego – 16, 17, 18 i 20 czerwca. W sam raz na okołotygodniowy wyjazd z okazji początku lata. Jeżeli jednak wolisz oszczędnie gospodarować dniami urlopowymi, możesz skorzystać tylko z jednego dnia urlopu (20 czerwca) i nadal cieszyć się długim weekendem.
Szansa na kolejne dziewięciodniowe wakacje czeka na nas już w sierpniu. 4 dni urlopu wzięte tuż przed Świętem Wojska Polskiego, które przypada 15 sierpnia, pozwoli nam odpoczywać nieprzerwanie od 9 do 17 sierpnia.
Przedłużone wolne na 11 listopada
Przypadające w tym roku we wtorek Święto Niepodległości otwiera nam drzwi do skorzystania z kolejnych 9 dni wolnych od pracy (8-16 listopada), przy wykorzystaniu 4 dni z urlopowej puli. O wolne warto poprosić zatem 10, 12, 13 i 14 listopada.
Od 12 do nawet 18 dni wolnego na przełomie roku 2025/2026
Niemożliwe? A jednak! Odpowiednio zarządzając dniami urlopowymi, możemy zacząć świąteczną przerwę już 20 grudnia i cieszyć się nią do samego końca grudnia, przy wykorzystaniu 6 dni urlopowych. A wybiegając jeszcze bardziej w przyszłość – wystarczy wziąć wolne dodatkowo 2 i 5 stycznia 2026 roku, aby nasz świąteczno-noworoczny relaks trwał nie 12, ale 18 dni (20 grudnia – 6 stycznia). Wszystko to przy wykorzystaniu zaledwie 8 dni urlopu. To świetne rozwiązanie zwłaszcza dla tych, którzy chcą spędzić Święta poza domem i planują w tym czasie podróż w dalekie, egzotyczne miejsca.
Kalendarz 2025 jest wyjątkowo przyjazny dla osób, które cenią dłuższy wypoczynek. Skorzystaj z możliwości, jakie daje, i zaplanuj wyjątkowy czas dla siebie i swoich bliskich, wykorzystując zaledwie część urlopu.